Paplanos szűrő egység
Felhasználási terület
A nem mágnesezhető apróforgács leszeparálása, a hűtő-kenő folyadékból ott, ahol a forgácskihordó nem elég, mert a tartályban az apróforgács, vagy köszörűkorong por iszapszerűen kiül. Például:
- dörzsárazás
- polírozás
- köszörülés
- mikro furatok
Miért kell használni?
- Megvédi a rendszert a visszakerülő mikro forgácsoktól.
- Nagy mértékben javul a hűtő-kenő folyadék szemcseterhelése, javul a tisztasága.
- Megvédi a főorsót és a hűtött szerszámokat a visszaáramló szennyeződés okozta eltömődéstől.
- Jelentős mértékben javítja a termék és a gép pontosságát és felületi minőségét.
- Nő a hűtővízszivattyú élettartama.
Miért jó? Miért jobb?
- Bármekkora lehet a termék. A rendelkezésre álló szabad helyre "beszabjuk" a szűrőt.
("Mondják, hogy nem a méret a lényeg, pedig de! Nem mindegy, hogy mennyi az 1 m2-en megtermelt nyereség!")
- A hajtásrendszer integrálható a hajtótengelybe (csőmotor)
("Karbantartó kollégák szívmelengető feladata az elektromos motorok hűtő ventilátorainak tisztogatása fogkefével, feszítővassal, hegesztőpisztollyal :D. Mi megoldottuk, hogy ne kelljen tisztítani! A hajtótengely egyben a hajtómű is. Nincs több fogkefés suvickolás, csak hibátlan működés!")
- A szűrő teljesítmény a szűrőpaplanok átbocsátó képességének változtatásával könnyedén beállítható.
("5 től 50 mikronig")
- A szűrési folyamatot támogató, a szűrési felületet növelő speciális láncot használunk.
("Karbantartóként sok szűréstechnikai cég talált meg ilyen-olyan szűrési tulajdonságú papírral. Aki ilyen területre téved, annak illik tudnia, hogy a szűrlet mennyisége arányos a szűrési felület nagyságával, gazdaságos szűrés pedig akkor lehetséges, ha a szűrési felületet minél jobban kihasználjuk. Az általunk gyártott berendezés hevederláncának felülete - azaz a szűrőpapírból kitakart terület - minimalizálva van, ezzel értük el a rendelkezésre álló legmagasabb szűrőfelületet!")
Tapasztalati tanácsok, hozzáfűzni valók, profiktól
- A főorsó és a szerszám hűtésére szolgáló - gyakran mikro - furatokba bekerülő szemcsék idővel lerakódva átjárhatatlanná teszik azokat, amik további meghibásodások közvetlen okozói lehetnek (ugye találkoztunk már elégtelen hűtés miatt besült csapággyal?),
- A behúzó patronok belső felületére kirakódva csökkentik a behúzó erő mértékét, ezáltal gyártási pontatlansághoz vezetnek (a gép úgy morog-remeg megmunkálás közben, mint a startra kész szputnyik hordozó rakétája).
- Az emulzióban lévő szilárd szennyeződések nem kímélik a hűtővíz szivattyúkat sem, így a munkatér mosó szivattyút sem (igazság szerint a hozzá csatolt vezetékeket és szóró fejeket sem). A mosórendszer meghibásodása a pályavédő burkolatok kopásához, tönkremeneteléhez vezet (aztán a felgyűlt a forgács a koszlehúzókat tönkre téve bebújik a gép féltve őrzött részeibe is ám!). A gyakorlatban 10-ből legalább 7 berendezésen nem használják a munkatér mosást a következő okokra hivatkozva: 1. "indig tönkre megy, már nem győztük javítani azt a szivattyút" 2. "Minek az, majd a szerszámhűtés lemossa!" 3. "Nem is képződik annyi forgács, hogy használni kelljen!" - itt megjegyeznénk, hogy de bizony! Csak az már rég a burkolatok mögött van! Tessék csak leszedni a burkolatokat! 4. "Az eddig se volt jó!" Önnek mi a kifogása?
- Érdemes a szűrőberendezés felszerelése előtt eldöntenünk, hogy milyen "mélységig" akarjuk tisztítani a folyadékunkat. Ha nem indokolt , akkor kerüljük a túl finomra szűrő papírokat (5 mikron vagy az alatt). Ha csak az 50 mikronos papír kell, akkor ne használjunk 5 mikronosat, mert könnyedén belecsúszhatunk az "ágyúval verébre" történetbe, aminek a végén lesz egy gyönyörűen indokolatlanul tiszta hűtővizünk, egy csomó koszos szűrőpapírunk meg egy indokolatlanul vaskos számlánk a papírgyártótól!
Opciók
- Szivattyú
- Automatizált kivitel
- Szűrőpapír, akár 5 mikronig
- Tartályra ültetett direkt visszavezetés
- Csőmotoros kivitel
- Porfestett sima, vagy struktúrált felület
- Vevői szín - RAL, RGB, CMYK kód alapján
- Egyedi befoglaló méretek
Plusz információk
A hűtőfolyadékok olajmentesítésével a költségcsökkentési lehetőségek még nem merültek ki. A folyadékok tönkremeneteléhez a fluidum szemcseterhelése is nagyban hozzájárul.
Elméleti üzemi körülmények között az emulzió egy fázisúnak tekinthető, azonban ez már a gépbe töltéskor sem igaz, hiszen a bekeveréskor használt gépről, illetve annak közvetlen környezetéből is kerülnek apró szilárd szemcsék a folyadékba, inhomogénné téve azt. Normál üzemeltetés esetén is a szemcsék száma folyamatosan csak szaporodik. Gondoljunk csak a forgácsképződés folyamatára, vagy a köszörülési technológiák esetén a korong ágyazó mátrixából felszabaduló szemcsékre.
Nem nehéz belátni, hogy a folyékony közegben áramló szilárd részecskék mechanikai energiája már rövid távon is komoly kopásokat, hosszútávon pedig végzetes károsodásokat idézhetnek elő a precíziós alkatrészekben.
Bizonyos technológiák esetén, amikor fontos az előírt felületi minőség (pl: dörzsárazás, polírozás), a hűtő-kenő folyadék szemcseterhelése hatványozottan rontja a gyártóképességet.
Az ilyen jellegű, nem mágnesezhető szennyeződések gazdaságos kiszűrésére legalkalmasabb a paplanos szűrőegységek beépítése a hűtővízrendszerbe. A szűrő teljesítmény a szűrőpaplanok átbocsátó képességének változtatásával könnyedén beállítható. A szűrendő közeg térfogatáramához és a választott paplanszűrő technikai paramétereihez rugalmasan optimalizáljuk a berendezés méreteit, a rendelkezésre álló hely minimumát szem előtt tartva.
Standard mechanikai adatok
- A -Teljes Hossz: 625 mm
- B - Teljes magasság: 660 mm
- C - Teljes szélesség: 502 mm
Elektromos paraméterek
- Elektromos feszültség: 230V - 400V AC
- Csőmotor esetén feszültség: 12V
- Motor fordulatszáma: 150 rpm
Egyéb információk
- Csatlakozási méret: 1 col
- 50 mikronos szűrőpapír